| cappodonna a întrebat:

"Formatarea șterge orice fișier existent pe un hard disk" mi-a zis cineva caruia ai multumesc...acum cine ma ajuta si pe mine pas cu pas, sa imi spuna cum se face o formatare.Va pup!

4 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

E foarte simplu. Dai click dreapta pe partitia care vrei s-o formatezi din hhd si selectezi format

| costymaximus a răspuns:

Uite aici ceva care sper sa fie pe intelesul tau http://vreaudetoate.ro/cum-formatez-un-hard-disk-in-windows-xp-241.html

| Parintele a răspuns:

In primul rand ce partitie vrei sa formatezi C: sau D:? Vrei sa reinstalezi sistemul de operare? ce vrei sa faci?

| cappodonna explică:

Costymaximus ai zis tu ca e grele cu limba engleza. ei bine pentru mine sunt termeni noi astia cu pc-ul...am vista home basic...fii mai explicit.