| VlaDtz99 a întrebat:

Funda! Am bifat azi pe Facebook optiunea ca eu sa pot fi urmarit (follow) de unele persoane. Problema e ca poate sa mi se dea doar follow si nu cerere de prietenie. Ce trebuie sa fac sa dezactivez optiunea sau sa le am pe ambele?

4 răspunsuri:
| mimi2000mimi a răspuns:

Tu, practic,ti-ai facut din profil o pagina publica.
du-te la setari si de undeva(cu vechea forma de fb stiam, dar acum, cu schimbarile, nu mai stiu) dai sa fie profil personal, sau vezi daca nu ai prea multe cereri de prietenie.

| VlaDtz99 explică (pentru mimi2000mimi):

Explica-mi cume era in vechea forma, poate inteleg

| mimi2000mimi a răspuns (pentru VlaDtz99):

Stai,ca am sa ma uit si iti zic cum este in noua formawinking

| mimi2000mimi a răspuns (pentru VlaDtz99):

Deci...dai pe semnul de setari(cel cu o rotita, de unde dai sa te deconectezi)si alegi din lista aia, nu deconectare ci, setarile de confidentialitate.de acolo parca am dat eu...