| ioioss a întrebat:

Funda! Am nevoie de un program pentru Android care sa masoare distanta parcursa cu un vehicul. Nu ma intereseara sa imi spuna pe ce strazi am mers sau alte lucruri, vreau doar distanta, tin sa precizez ca nu vreau sa fie conectat la GPS sau internet.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Hai ma, serios? Si cum isi da seama telefonul ce distanta a parcurs? sau cu ce viteza merge...

| ioioss explică (pentru ombladon):

Tu esti cam prost asa te felul tau sau doar te prefaci? daca nu sti nici un program, mai bine nu posta.

| ombladon a răspuns (pentru ioioss):

Băga-mi-ai ***-n m*-ta, m-ai fi lasat somer.

| mihai69 a răspuns:

GPS-ul funcționează pe bază de sateliți, nu de internet; dar fără GPS nu ai cum să înregistrezi distanțele parcurse.
Aplicații: eu folosesc SpeedGauge (vitezometru, dar are și statistici, inclusiv distanța parcursă); Odometer ( http://www.androidpit.com/......m/Odometer ); Mileage Tracker ( https://www.softmimo.com/~softmim1/MileageTracker.php ) etc.