| Expertul a întrebat:

Funda! Am niste leduri de la o lampa care sunt legate in serie toate si trebuie sa-i pun rezistenta pentru ca vreau sa le pun la numarul de inmatriculare la masina si nu stiu cum se pune rezistenta...Rog seriozitate

2 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Si rezistenta trebuie sa fie legata si in serie in fata ledurilor, adica prin rezistenta trebuie sa treaca curentul prima data si dupa aia prin leduri.

| catalyn96 a răspuns:

Poi rezistenta se leaga in serie cu circuitul. Ea trebuie legata inaintea ledurilor. Sper ca tyam fost de ajutor.