| Stefunny a întrebat:

Funda! Am un Samsung corby si vreau sa descarc jocuri pe el. Nu am internet pe telefon si nu am nici cablu de date. Cum descarc jocuri? Sau nu se poate fara cablu de date? Din cate se vede, nu ma pricep deloc

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Daca ai card la el e cam singura metodă. Descarci jocurile de pe Pc direct pe card de pe internet folosind calculatorul şi appoi să le instalezi de pe ard în telefon.Succes

| ozn2012 a răspuns:

Da, poti. Activezi intenetul pe mobil, intrii pe internet cu telefonul pe adresa www.mobile9.com si cauti aplicatii.

| ChidoriKing a răspuns:

Se poate, daca nu ma insel pori baga card in acest telefon nu? Daca da, poti sa-ti cumperi un card-reader(cititor de card) si functioneaza ca un cablu de date. Daca nu, mai ai o optiune: cumpara un ...nu stiu cum ii spune, dar este un dispozitiv micut ca un USB care se baga in PC, primesti de asemenea si un CD cu un program pe care il instalezi, si dupa ce ai instalat programul si ai bagat acel USB in unitate activezi Bluetooth-ul de pe telefon si Voila, poti sa trimiti fisiere de pe PC pe telefon.Succes!

| Stefunny explică:

Da, am card. Dar chiar daca pun jocurile direct pe card nu imi merg pentru ca imi trebuie anumite programe ca sa functioneze.

| iloveu4ever a răspuns:

Da,poti dar trebuie sa iti cumperi cablu` de date eu am cablu de la un alt Samsung si imi iau jocuri de um.net cauta si de acolo dai download pc si il bagi in telefon prin cablu` nu iti trebuie nici un program mie nu imi trebuie am acelasi telefon si am mukte jocuri