| NoName123445 a întrebat:

Nu mi mai pornește PC am verificat sursa și nu era nimic scăpat de acolo și am curent în sursa și am curent până la butonul de pornit oprit dar mi se aprind beculetele doar o secundă și se întrerupe de tot după din ce cauza poate fi?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Sursa de alimentare s-a defectat, sau ai scurtcircuit pe undeva. Verifică sistemul cu o altă sursă de alimentare de putere reală identică(putere reală identică, că poate scrie pe sursă 600W dacă real scoate 400). Dacă pornește s-a rezolvat problema.
Dacă nu pornește necesită investigații amănunțite, de regulă în service în vederea identificării scurtcircuitului.

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca PC-ul este in garantie du-l la un service autorizat sa va diagnostigheze defectiunile!

| SkandallKamataru a răspuns:

O fi de la sursă.

| Sarcopt a răspuns:

Scoate plăcuțele de memori şi porneşteo. Vezi dacă asta o fi cauza. Mult noroc

| NoName123445 explică (pentru Sarcopt):

Nici cu ele scoase nu porneste

| callmescania a răspuns:

Ultima data cand am avut PC si am intalnit problema asta, am concluzionat ca este de vina hardul. In cazul tau sunt multiple variante, eu iti recomand sa il duci la cineva care se pricepe. Noua ne este aproape imposibil sa iti dam un raspuns pe masura nefiind langa unitate.

| matei200 a răspuns:

Cred ca e din cauza unitatii, poate s-a ars ceva din inauntrul sau. Eu zic sa iti duci PC-ul la un service cant mai curand. Sper ca te-am ajutat.