| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Funda. salut TPU. am o placa de baza MSI 760GM-P21 cu placa video integrata AMD Radeon 3000 si folosesc windows 8.1. am incercat sa instalez driverul video cu driver genius si nu imi deschide executabilul. apoi am incercat sa iau un driver de pe site-ul Advanced Micro Devices (AMD) si nu exista driver pentru placa mea compatibil cu windows 8 asa ca am descarcat un driver pentru AMD Radeon HD 3000 si am incercat sa il instalez dar imi instaleaza tot in afara de driverul video. imi puteti da un lik cu un driver compatibil?

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Incearca pe urmatorul link.
http://support.amd.com/......top/legacy

| Mihaitza009 a răspuns:

Daca cu astea nu ti-a instalat driverul de la placa video inseamna ca placa ta video nu accepta windows 8 si nu are platforma pentru windows 8 deci nu prea ai ce face decat sa cumperi o placa compatibila cu wind 8 sau sa bagi alt windows

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Mihaitza009):

Dar nu exista o metoda sa fortez instalarea. am dat multi bani pe acest windows si as vrea sa il folosesc

| Mihaitza009 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Daca placa aceea video nu are platforma de windows 8 nu ai ce sa ii faci decat sa o schimbi sau sa bagi alt windows sunt singurele posibilitati