| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! URGENT! Am gasit in PC un fisier pe care nu l-am putut deschide asa ca am selectat sa-l deschida cu Internet Explorer, iar acum toate icon -urile se deschid cu Internet Explorer, jocurile, programele, TOT in afara de fisiere si ce este in ele. Ce sa fac, am incercat sa schimb pentru fiecare dar, selectam ceva si toate se deschid, acum, cu programul de editat muzica. Am putut intra pe TPU pentru ca aveam browser-ul deschis de dinainte. Ce sa ma fac? Cum sa le schimb la loc? Daca nu intelege-ti ceva spune-ti happy. [ P.s, am mai pus intrebarea ]. Am windows 7 si nu am un restore point destul de vechi, ce pot sa fac, fara ajutorul unui specialist?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Pai intai du-te la folder options, si dai restore default la toate cele trei taburi, vezi daca si-a revenit, dar daca nu, incearca urmatorii 2 pasi. Mai caut.

http://www.askvg.com/......lications/ Incearca sa downloadezi chestia aia de acolo, si sa desarhivezi regeditul respectiv, dupa dai dublu click. Daca nu merge (dar e mai complicat, incearca partea cu editarea registrilor manual, ai acolo un tutorial.

17 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Ma documentez si revin.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Mersi happy

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Okay, cred ca am o solutie mai usoara, fa un alt user, si al ar trebui sa fie okay, pentru ca vezi tu, setarile legate de file association sunt inregistrate pentru fiecare user in parte. Incearca asta, revin daca mai gasesc ceva, apropo vino cu un update ceva sa nu caut ca un fraier pe aici.

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Http://www.sevenforums.com/......store.html Si daca nici asa nu merge, uite aici solutia.
O zi buna.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Pai. mersi mult de ajutor happy, poti sa ma consideri o proasta dar cum ar trebui sa ma duc la folder options laughing?

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Oh god it's getting interesting.
apasa pe logoul de la windows, dai control panel si ai acolo folder options...

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Aaaaa... Am descarcat jocuri am pus crack-uri da in control panel nu am intrat decat de vreo 2 ori in viata laughing. Esti de un real ajutorwinking! Ai funda, se vede ca te-ai straduit mult happy!

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Macar ai rezolvat? O_o

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Pe jumate. adica pozele si melodiile se deschid, iar restul nu. ce naiba?

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Incearca sa faci un user nou, in windows, si logheaza-te cu ala, iti garantez ca merge. Control panel -> user accounts -> manage account -> create new account -> (dai un nume) -> selecteaza administrator -> apasa create. Apesi tasta windows, dai log off (sageata de langa shut down) si te loghezi in noul cont.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Voi face, dar daca fac un nou user, unde imi pot gasi pozele, melodiile jocurile de pe primul user?

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

In acelasi loc.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Frate, esti un geniu happy!

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Pai de ce?

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Seby90):

Pentru ca ai gasit solutie. happy

| Seby90 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Pai intai du-te la folder options, si dai restore default la toate cele trei taburi, vezi daca si-a revenit, dar daca nu, incearca urmatorii 2 pasi. Mai caut.

http://www.askvg.com/......lications/ Incearca sa downloadezi chestia aia de acolo, si sa desarhivezi regeditul respectiv, dupa dai dublu click. Daca nu merge (dar e mai complicat, incearca partea cu editarea registrilor manual, ai acolo un tutorial.

| mayweather01 a răspuns:

Daca nu mai ai comnezi nu ai ce sa-i faci schimba windowsulhappy

| FaraIdeiDeNume explică (pentru mayweather01):

... Eu nu pot schimba windows-ul fara un specialist laughing, mersi oricum de raspuns happy