| lucianciuchi a întrebat:

Salutare acum o saptamana am bagat un stick in pc si din greseala cand am dat sa deschid sticku in loc sa apas open file to view folders am dat sa imi deschida cu internet explorer si acum mea luat si icon-urile de pe desktop si mi le arata ca fisier internet explorer dar de fapt sunt icon de la programe ce pot sa fac? va rog este urgent astept un raspuns

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Buna
"Prindele" pe toate cu mouse-ul (stii tu selecteazale pe toate) si da click dreapta si vezi ca vei avea "Open files with/Deschide fisierele cu" si iti vor aparea niste programe tu da "More/Mai multe" si selecteaza programul respectiv.
Asta doar daca sunt fisiere de acelasi fel, daca sunt programe da acest lucru la fiecare in parte.
Vezi ca atunci cand dai Moore/Mai multe ai undeva sa bifezi ca acel program/fisier sa se deschida tot timpul ce acel program sau ce e.
Deci sa bifezi.

Succes. Funda?