| AAAdelin a întrebat:

FUNDA URGENT! Sall TPU! AM o problema cu calculatorul! De ceva timp (mai exact de cand am bagat o camera a unui prieten in calculator iar pozele sunt salvate in D ) a inceput sa faca fite : se blocheaza foarte des si "nu mai face conexiunea cu monitorul" pur si simplu monitorul se stinge. Nu am mai avut astfel de probleme pana acum. Am reinstalat windowsul aseara si tot s-a blocat dupa cateva minute de utilizare! Am incercat pe celalalt windows cu kaspersky si nu a gasit nici un virus! V-a rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| IoanaCerin a răspuns:

Buna, poate nu ai virusi, dar malware. Incearca sa instalezi si rulezi proggramul Malwarebytes. Ai ai link de descarcare si mod de folosire: http://www.ultranetworks.ro/......bytes.html Bafta!

| AAAdelin explică (pentru IoanaCerin):

Buna! am incercat cum ai spus tu, insa tot s-a mai blocat!
A detectat ceva... am sters-o si nimic schimbat!
Daca poti si/sau mai stii alte solutii sunt deschis la propuneri!

| IoanaCerin a răspuns (pentru AAAdelin):

- "nu mai face conexiunea cu monitorul" - verifica si cablurile
- scoate cablurile de la hard si pune-le la loc
- vezi daca nu cumva sursa este problema (pune alta, daca ai, si vezi cum merge cu ea).