| AndraAlee a întrebat:

Fundita! Am incercat sa instalez camera web, am bagat Cd-ul in unitate si apoi nu stiu ce sa fac.Cine imi poate explica cum pot sa o instalez? Apropo camera are firma Trust.Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| lol23 a răspuns:

1. Bagi CD-ul in unitate
2. Daca nu are autorun (porneste automat instalarea) intrii in My Computer
3. In My Computer ai sa vezi o iconita ciudata (nu stiu ce iconita... nu am avut camera Trust) sau daca nu e iconita de la unitatea optica, si dai dublu click pe ea
4. Cauta acolo pe cd Autorun. exe sau Setup. exe sau unde vezi iconita de la sigla Trust
5. Instalezi camera web (daca iti cere sa o conectezi o conectezi la una dintre mufele USB [http://www.abouttricks.com/wp-content/uploads/2009/07/usb-port.jpg] o conectectezi, daca nu, astepti sa se termine instalarea (pana ajungi la finish)
6. Conectezi camera la usb daca nu ti-a cerut in timpul instalarii
7. Te bucuri de camera ta web
8. Daca ti-am fost de folos da-mi funda!
9. Daca nu a mers ceva bine, contacteazama!
10. Bafta!

2 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Intra in My Computer > click dreapta pe CD > apoi click pe autoplay
daca nu are autoplay, click open si spune-mi ce este pe CD
in mod normal ar trebui sa gasesti mai multe dosare(folders), intri in cel corespunzator sistemului tau de operare (XP banuiesc), trebuie sa gasesti acolo ceva pe care sa dai dublu click(sau enter) si sa inceapa instalarea