| alextheunstoppable a întrebat:

Galaxy Note 3 N9005 sau galaxy S5?

Răspuns Câştigător
| galyperf89 a răspuns:

Amandoua sunt niste telefoane extrem de bune si nou aparute, mai ales S5-ul,el e putin mai nou. Din punctul meu de vedere oricare ar fi o alegere buna. Daca vrei sa aiba ecranul foarte mare iti recomand Note-ul desi si S5-ul e mare dar facand comparatia Note-ul e un pic mai mare.Eu totusi zic sa alegi s5 ul daca vrei cel mai nou aparut telefon. Funda? happy

12 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Galaxy Note 3 are 3 GB RAM (S5 are 2), poate inlocui cu succes o tableta, fiind mai mare (4.7 inci) si un telefon si poate fi actualizat la Android 4.4 Kitkat (pe S5 este preinstalat). Camera este mai slaba (Note 3 13 MP, S5 16) si nu este certifiat IP67 (rezistent la apa si praf), S5 da.

| iCappy a răspuns:

Galaxy S5, din punctul meu de vedere e mai cautat, si mai bun.

| hp8510p a răspuns (pentru iCappy):

O fi el mai cautat dar mai bun nu

| AnimatedSignature a răspuns (pentru hp8510p):

E de 100 de ori mai bun.
http://www.compari.ro/......220321364/

| hp8510p a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Eu nu vad acel "de 100 de ori mai bun". Note 3 are un ecran mai mare, 3Gb de RAM deci va primi mai multe updateuri la soft decat s5, baterie mai mare+S-Pen care il diferentiaza de alte telefoane

| AnimatedSignature a răspuns (pentru hp8510p):

La microSD si la memorie interna il ia pe Note 3.
Ce-ti trebuie un ecran putin mai mare?
Are bateria decat 400 mAh mai mare.
In plus s5 are camera mai buna + rezistent la apa, praf si e impermeabil.
Cu ce ajuta S Pen?

| hp8510p a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Pentru ce ai nevoie 16+128 de GB memorie? Ecran mai mare, experienta mai placuta, aia 400 mAh conteaza, S5 nu e impermeabil, este doar rezistent la apa si ai incercat vreodata S-Pen pe un Note 2 sau 3?

| AnimatedSignature a răspuns (pentru hp8510p):

Pai ce e S-Pen?

| Regeleali a răspuns:

Galaxy Note 3 N9005 funda?

| Regeleali a răspuns:

GalaxY note 3

| Tet_Edward_1995 a răspuns:

Galaxy note 3 n9005