| adrya_9388 a întrebat:

Hard disckul meu e impartit in trei parti:c, d, e.In e am instalate jocurile, deci dupa reinstalarea windows-ului jocurile vor ma-i merge?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca stergi sau formatezi partitia, nu mai merg normal. Daca nu le stergi si nici nu le formatezi, ar trebui sa mearga.
Dar faza e ca, este foarte recomandat sa stergi partitiile, sau sa dai format la toate dupa 1 luna, ca sa stergi din fisierele care ocupa multa memorie la pc, sa faci loc la altele, si sa ai viteza mai mare.Plus ca unele jocuri poate nu v-or merge, din cauza ca nu formatezi partitia la reinstalarea windows-ului.
Mie 2 jocuri nu mi-au mers dupa reinstalare fara formatare, nu le mai stiu numele, si pe langa alea 2 jocuri, nici mozzila, internet explore sau google chrome nu mai mergea, din cauza unei errori NSS. deci mai bine formateaza, si reinstaleaza windows-ul calumeawinking

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul de operare se instaleaza in partitia C, celelalte partitii nu se modifica, asa ca vor merge. Numai bine!

| dustru a răspuns:

Nu se vor pierde,daca instalezi windowsul in c. dupa ce ai instalat click dreapta pe.exe care pornseste joaca, create shortcut, si faci drag pe desktop.Acum poti rula de pe desktop.winking

| dustru a răspuns:

#Chiorul,de acord frate,cel mai lung raspuns si neadevarat, pentru ca experienta mea in jocuri e mult mai mare ca sa pot spune un fapt ca asta ca:trebuie sa formatezi partitiile d:\ sau e:\ sau cite inca mai ai, de fiecare data cind faci install la windows ...HA HA HA!big grin

| ILied a răspuns:

Doar daca o sa le lasi pe partitia e si daca le pastrezi salvarile etc.
Salvarile sunt toate in My Documents. De recomandat ar fi sa copiezi My Documents pe un stick ceva iar apoi il inlocuiesti.

| Adyspeed a răspuns:

Widowsul se baga in C iar tu ai jocurile in E. nu pierzi jocul instalat, in cel mai rau caz pierzi salvarea jocului depinde. eu am nfsmw in E ca tine si acum cateva zile mi-am reinstalat windowsul. dar pana sa bagi windowsul poti sa copiezi salvarea jocului sa o pui bine si dupa windows o pui exact de unde era dupa ce intri in joc ca sa creeze el folderul specific. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca reinstalezi windows-ul acolo, nu mai merg jocuri, se pierd.;)
da-mi un vot, te rog! http://www.econcurs.com/concurent-Bratulescu%20Sorina.html

| tpuuser a răspuns:

Dupa reinstalarea windowsului jocurile instalate nu mai merg tot ce ai unde este instalat windowsul se pierde, restul ramana

| adrya_9388 explică:

Windowsul il instalez in c desigur...ast.rs
vot you...