| Alphahkbg a întrebat:

Hard-ul de laptop se poate folosi si la pc nu de alta dar vrau sa imi iau un ssd Solid State Drive (SSD) Kingston A400, 120GB, 2.5", SATA III si hard-ul e FUJITSU MHZ2160BH G1 de 149 GB
Deci se poate :?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da se poate doar că ai nevoie de o interfață de la cel de laptop la SATA sau ATA sau de care ai pe MB

| flixbuster a răspuns:

Da, se poate (cu conditia sa ai porta SATA pe PC, HDD-ul tau de laptop fiind SATA). Pentru montaj, exista un adaptor special de plastic (costa cativa lei) care iti permite sa-l montezi intr-un locas de HDD in carcasa - cauta ceva de genul "HDD adapter 3.5 inch - 2.5 inch".

| Alphahkbg explică (pentru flixbuster):

Man sunt prost cand vine vorba de pc-uri imi poti explica mai clar, si chestia aia ma ajuta gen ca sa se stea drept hard-ul ca stiu ca in afara de aia mai imi trebuie un calbu sata 3 ca mai imi trebuie unu ca sa le pun pe ambele