| MDE94 a întrebat:

HD 6850 SAU GTX 460 SE? amandoua de la Gigabyte http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

eu parca pe HD6850 as merge

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu parca as mege sigur pe 6850 deoarece, in diferite teste, 460 se a scos 2000p(aprox), iar 6850 a scos aprox 2600. Oricum se vede de la o posta diferenta. Si daca ti-a fost util sfatul, cand cumperi foloseste voucherul 6WXBQPKQ :pe. Si acum serios, ati chiar e mai bun dcat acel 460 se. Te poti uita si pe youtube la gameplay si sa vezi fps-urile

2 răspunsuri:
| Th3Public3N3MY a răspuns:

Salut MDE94! Deoarece sunt fan nVIDIA, iti recomand ati, sunt cu cateva grade mai reci si da ai face bine, mergi pe 6950! Si este si designul mai cool! Si daca stii sa schimbi pasta termoconductoare, iti recomand arctic silver ceramique 2, o sa ai temperaturi mai mici, fata de cea stock! bafta!

| MDE94 explică (pentru Th3Public3N3MY):

Mi-a placut raspunsul tau, mai ales la partea "Deoarece sunt fan nVIDIA, iti recomand ati" laughing