| Irinaaaaaaa a întrebat:

Heeeeeeeeei^^. am o problema cu telefonul:-s. am HTC rhyme si de doua saptamani (de cand m'am conectat la wi-fi'ul unei scoli daca ajuta) nu mai pot intra pe net. mai exact, cand ajung acasa, unde am wi-fi, mi se conecteaza, imi arata cate liniute am, dar cand intru pe orice aplicatie care necesita internet pur si simplu nu merge si arata ca nu e buna conexiunea si se conecteaza chiar foarte repede, pe cand atunci cand mergea ii lua cateva secunde. nu numai acasa, dar si in alte locuri se conecteaza rapid desi nu merge. aveti ceva idei? pe netul de pe cartela nu merge ca are nevoie de ceva configurare. am schimbat cartele, l'am stins si aprins dar nimic. trebuie sa ma duc la cineva sa il repare sau ii pot face eu ceva? chiar am nevoie de ajutor sa incerc sa'l repar, apreciez mult orice sfat.
mersi anticipat big grin
fundooooooooipuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Intri la setari-wifi- selectezi fiecare retea disponibila pe rand, mai ales ce a ta si dai eliminati. (sa uite parola daca are)
apoi inchizi wi fi, restartezi telefonul, reportesti wi fi, bagi parola la wifiul tau si ar trebui sa mearga.
daca problema persista iti trebuie o resetare generala...
salvezi tot ce ai in telefon in pc, poze, video, muzica, etc etc.
apoi mergi in meniu-setari-backup si resetare (debifezi copie de rezerva), si resetezi telefonul, atentie, trebuie sa ai bateria cel putin 50 %
succes
contact:
email: sasn3t@gmail.com
ym/skype: sas.samp

| Irinaaaaaaa explică (pentru SasNetRomania):

Se vor pierde toate aplicatiile? :-s

| SasNetRomania a răspuns (pentru Irinaaaaaaa):

Daca faci hard reset da, le iei de pe google play nu e problema.