| DoarEu291 a întrebat:

Heeei guys!
Am un router Romtelecom ClickNet.Ideea e ca semnalul nu duce prea departe si se pierde.Am un prieten care si-a marit distanta de transmisie, ca sa il duca mai mult.Cum pot face acest lucru?
Va multumesc din suflet anticipat!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu-l intrebi nene pe el, ne intrebi pe noi? Daca tot zici ca ti-e prieten!

| DoarEu291 explică (pentru K0sti):

Asta e s ideea, ca lui i l-a facut altcineva.

| K0sti a răspuns (pentru DoarEu291):

Foarte bine, intreba-l cum i-a facut!

| DoarEu291 explică (pentru K0sti):

Nu isi mai aminteste. :I

| K0sti a răspuns (pentru DoarEu291):

Si mai bine, pentru ca de aici incolo, vei avea de sapat, ceea ce e misto, pentru ca asa inveti! Cel mai bun prieten al tau Google, te va ajuta! Metode sunt multe, de la pozitionarea si orientarea antenei, care poate fi cu fir, daca e detasabila de router, depinde de model, pana la cutii de conserva pe post de antena, folii de aluminiu, etc. Spor la sapat!

| JuniorJuniorJuniorSiTasuSenior a răspuns:

Stiu ca pare ciudat daaar, poti pune o foaie de staniol pe antena si sa lasi libera doar partea in care vrei sa ajunga semnalul, smer ca te-am ajutatbig grin Chiar daca pare mai ciudat merge