| GandacelScumpicel a întrebat:

Heei, am intrat azi pe laptop(folosesc Linux Mint 19) si am observat ca nu mai sunt conectata la wifi.Am dat click pe iconita de wifi din dreapta jos si imi arata doar conexiuni vpn, activeaza reteaua(care e activata) si edit connections.Am incercat sa-i dau restart la calculator si nimic.Azi am incercat sa instalez iar linux-ul ca mi-a cerut parola pusa si nu mi-a acceptat-o, desi am bagat parola corecta, daca ajuta informatia asta. Am Toshiba satelitte c50a11f.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește metoda asta ca să conectezi laptopul la wifi cu telefonul.

https://m.youtube.com/watch?v=BlSZmC5BPoA

Și uită-te la aditional drivers să vezi dacă nu cumva îți apare vreun driver de instalat pentru wifi. Eu am un Asus X509F cu care pățesc așa de fiecare dată când bootez linux, fie live sau instalat (doar la început când nu e driverul instalat) dar după ce instalez driverul nu mai am probleme. Dacă nu-i problema asta, nu știu.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide conectarea, din laptop, si apoi deschide iar. Daca iti apare reteaua ta, deconecteaza-te de la ea si apoi conecteaza-te iar. Posibil sa-ti ceara parola de la reteaua ta de wifi. Inainte de asta ai scos routerul din priza cateva secunde si apoi sa-l bagi iar in priza?

| Zuzu1991 a răspuns:

Instalare cu format... deh
datele ti le poti recupera bootand iso de instalare si sa montezi vechiul sistem manual

insa in general dupa reboot ar trebui sa mearga wifi, oricat de imbecil de prost ar fi network manager, dupa restart merge, deci e posibil sa ai o problema fizica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, ai reușit? Asta era problema? Sunt curios că dacă nu-i asta cine știe când pățesc și eu la fel