| Elle_5517 a întrebat:

Heei!

Este vorba de internet pe tableta. Un abonament de 9 Euro ( 2 GB trafic inclus ) imi consuma mult internet daca descarc jocuri?

Soo : Cat de mult internet ( aproximativ ) consum daca descarc un joc? ( Nu vreau sa depasesc )

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Depinde de unde ai netul.
La Vodafone traficul depasit nu se contorizeaza, doar scade viteza de download de la mega, la kilo.

Depinde de joc, daca un joc are 200 de mb si il descarci... iti va descarca de fapt vreo 300 de mb. De ce? asa e cu genu asta d ent, are "pierderi".

+ traficul care il faci pana gasesti jocul.
In concluzie. ca sa iei de pe net un joc de 200 de mb, consumi vreo 500.

Numai bine
http://www.visualeffect.org/