| roxu20 a întrebat:

Heeyy TPU am o problema enervanta deja
mi-am luat un laptop cu win 8 preinstalat si vreau sa instalez win 7 problema este ca nu stiu cum sa fac sa bootez dvd... vreau si eu niste raspunsuri bune de la cunoscatori multumesc

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Intri in bios (F2, Del sau F10, in functie de modlul laptopului) si setezi la Primary Boot: CD/DVD si o sa-ti plece bootarea de pe DVD. Mai simplu ar fi sa instalezi Windows 7 de pe un stick, in cazul asta da-i sa-ti booteze de pe External Memory.

| horia2012 a răspuns:

Daca e in garantie, vezi sa nu o pierzi daca schimbi sistemul de operare.
Ti-a dat DVD cu W8? Ai serial pe spatele laptop-ului?

| Seby90 a răspuns:

Buna,

Este simplu, downloadezi. LEGAL (ironic...nu?) windows 7, aceasta ulterior va veni ca o imagine iso, ei bine, dai click dreapta pe ea, dai burn image to disk, bagi un dvd inauntru, dupa procesul de scriere dai reset la laptop si presupun ca procesul va porni automat, daca nu va trebui sa intrii in bios is la boot menu etc va trebui sa alegi sa iti booteze de pe cd-rom, dupa. e simplu!

O seara buna!

| pozeanimate a răspuns:

Http://xux.ro/program-de-facut-cd-dvd/

tie iti trerbuie la burn image
descarca windows format iso