| dnydnydnydny a întrebat:

Hei...am descarcat pe calculator snapchat dar nu imi merge si imi apare ca are virusi.Asa ca as dori sa il dezinslatez numai ca atunci cand dau Panoul de control -Dezinstalare programe in lista cu programe nu imi apare si snapchat.
Cum il pot dezinstala?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai descărcat aplicația de pe site=-ul oficial al producătorului acesteia, 100% nu are viruși, doar antivirusul tău suferă de paranoia, așa cum fac toți așa numiții antiviruși comerciali!
De dezinstalat se poate fie din programs unde ar trebuie să aibă o scurtătură cu unninstall sau din programs files, de unde vei căuta aplicația, fie deschide folderul ei și de acolo ar trebui să ai „butonul magic" și anume chestia aia cu unninstall.Succes

| gelu1970 a răspuns:

Iarasi ai accesat pagini mizerabile.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Daca nu apare in add or remove program,du-te in folderul unde l-ai instalat,si dai unistall,ce anti-virus ai?,daca nici asa nu merge si, programul care l-ai descarcat are virusi, incerca un anti-virus,(recomand : malwarebyte free, dai instal, dai updatate si dai un scan). Bafta.

| muciman a răspuns:

Salut,
Daca ai shortcut pe desktop sau intr-un folder cunoscut, dai click dreapta pe el, Properties(Proprietati), Open File Location si iti intra in folderul cu programul respectiv, dupa il stergi sau il dezinstalezi.
Daca nu ai un shortcut, antivirusul pe care il ai ar trebui sa iti arate locatia folderului in care este instalat programul.
Daca nu ai rezolvat problema, lasa un reply.