| cristianiulian a întrebat:

Hei, am si eu o mica mare problema cu messenger-ul. Dupa ce introduc id-ul si parola si dau sign in imi apare asta : Yahoo! Messenger has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience ..blah blah si la sfarsit sunt: SEND ERROR REPORT si DON'T SEND. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Sa instalezi winu din nou. ai virus pe calc. problema ar fi sa nu ai cumva virus pe mess pentru ca atunci tree sa iti faci alt idu. incearca si intra pe mess de pe alt calculator daca tot asa apare ai probleme tu cu idu tau daca nu fa winu cum iti zisei. spor la formatatbig grin

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema poate fi de la yahoo messenger, conexiunea de internet sau malware.Recomand să vreifici conexiunea la internet, dacă asta e bună atunci dezinstalează aplicaȚIA cum trebuie nu doar din programs, reinstaleaz-o și dacă problema prersistă atunci recomand o dezinfe©tie a sustemului.Pentru asta e nevoie de un cd și avira rescue system.Succes

| hunterr a răspuns:

E problema de la mess...cred ca trebuie sa iti faci alt id.asa am patit si eu cu 2 iduri! E ceva de la yahoo...o cam dau in bara in ultima vreme cu messul! Face foarte multe figuri se blocheaza, nu mai poti adauga mai mult de 3 persoane in lista intr-o perioade de 1-2 zile.au innebunit!

| DeyCj a răspuns (pentru hunterr):

Încearcă serviciul plătit al lor să vezi de ce au adoptat politica asta.De asta ca să ne oblige să plătim si pentru asta. Spre asta se tinde în lumea Windows.Banul, totul să se rezume la ban și la monopol dicatatorial agresiv și ilicit.