| Alex1254 a întrebat:

Hei! Am si eu o nelamurire.Sa imi iau iPhone 6s 64GB sigilat, sau 6s plus 128GB fara cutie? Sunt foarte confuz.Ma gandesc ca daca e sigilat, nu poate avea probleme ascunse.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cele "fara cutie" sunt cu mici probleme, de genul zgaraituri, componente defecte inlocuite etc, dar functional fara probleme (sunt verificate si dupa reparatii si parametrii trebuie sa se incadreze la cele noi.
Din cauza acestor mici "vicii" pretul este substantial scazut, dar timpul de garantie trebuie sa fie ca cel a unui nou.
Din aceste considerente eu as opta pe varianta a doua.

2 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

La cele fara cutie mai poate exista problema folosirii lor in antecedente (si ca urmare poti sa ai probleme la baterie sau altele).

64gb ii consider suficienti, iar ca sa verifici daca intr-adevar este nou si nu cumva resigilat poti incerca serviciul Apple de a verifica dupa IMEI daca a fost activat.

Nu e mare lucru sa resigilezi o cutie big grin

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

As alege cel sigilat.