| iuliaiuli18 a întrebat:

Hei.

Am un Samsung galaxy s2 mini si nu stiu ce sa-i fac. Ma uitam la niste poze azi si dintr-o data mi s-a blocat, l-am inchis apoi l-am deschis din nou, imi aprea " SAMSUNG" pe fundal negru dupa modelul telefonul ( nimic in neregula ) insa,nu se aprinde complet,decat atat. Si cand il inchid iar, la fel se intampla, se deschide imi arata "SAMSUNG",modelul, se inchide si iar.

Ce pot sa-i fac? straight face

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Vladut are dreptate, dar poti incerca sa instalezi pe pc(sau laptop) Wondershare mobile go/te conectezi cu telefonul prin usb la program(chiar daca ai numai sigla aia de Samsung pe ecran, important e sa fie deschis) salvezi tot ce te intereseaza din el. La urma deconectezi cablu/inchizi telu/apesi concomitent power+volume up pentru cateva secunde. cand iti apare meniul pe ecran de hard reset(e un robotel) imediat dai drumul la butonul power si la urma la volume. De aici incolo e simplu, alegi reset factory(cu butoanele de volum) apesi pentru enter reset factory butonul back al telefonului(butonul trebuie sa fie unul fizic nu virtual! [pe ecran]) si telefonul va reveni la setarile din fabrica! voala!

1 răspuns:
| vladst1 a răspuns:

Inra in recovery si apoi da factory reset vestea rea e ca se sterg toate datele, nu stiu exact combinatia dar trebuie facut ceva de genul : vol- si power cand telefonul este inchis.