| Irinel1999 a întrebat:

Hei am vazut la unii ca pun 2 sau mai multe placi video pe un pc.(dedicate).Le foloseste pe amandoua?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Depinde de ce face cu ele, dar da, in general le pune ca sa se foloseasca de ambele intr-o anumita activitate. Numar ca e de preferat sa eviti asa ceva, deoarece consumul creste foarte mult si poti ajunge adesea sa dai 2*400 lei pe placa sa zicem, iar cu 800 lei direct luai ceva peste aceste 2 bucati.

1 răspuns:
| TeodorSan a răspuns:

Daca au 2 placi video, poate acea persoana are 2 monitoare. Deoarece daca vrei sa ai 2 monitoare, pentru fiecare monitor ai nevoie de o placa video.
Daca are 2 placi video, dar nu are 2 monitoare... atunci nu stiu.