| lupulcelrau10 a întrebat:

Hei, buna seara. Ma puteti ajuta cu ceva, va rog frumos? Dau funda. Am o problema cu PC-ul: incerc sa descarc melodii, documente, poze si nu pot. Ajung sa le descarc, dar cand se termina procesul de descarcare imi scrie sub denumirea fisierului pe care vreau sa-l descarc: "Failed- Virus Scan Failed". Nu stiu ce sa fac sa pot descarca din nou ceea ce imi trebuie. Ajutati-ma, va rog, daca stiti ce ar trebui sa fac. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Darr1u5 a răspuns:

Ooo nu...Si eu am avut Yac-ul pentru o perioada scurta de timp, pana mi-am dat seama ca mai degraba este un virus, decat antivirus. Abia am scapat de el :))

Uite poti citi mai multe despre el aici:
http://faravirus.ro/yac/

Probabil si cel mai sigur din cauza lui nu poti sa descarci. Cauta cumva sa il dezinstalezi si sa il elimini, daca mai poti :)) si sa iti instalezi un antivirus cum se cade. Uite, eu am Bitdefender Total Security 2015 si este cel mai bun care l-am avut. Dar mai sunt si altele foarte bune: Kaspersky, Eset, McAfee si Avast. In rest nu se prea merita sa instalezi. Avira si AVG sunt destul de slabe.

8 răspunsuri:
| Darr1u5 a răspuns:

Cred ca e din cauza antivirusului. Incearca sa il configurezi astfel incat sa te lase sa descarci.
(Poti sa il opresti temporar, sa sa incerci sa descarci). Dar ce antivirus ai?

| lupulcelrau10 explică (pentru Darr1u5):

YAC se numeste... am incercat sa-l opresc, dar nu stiu cum

| lupulcelrau10 explică (pentru Darr1u5):

Multumesc frumos de ajutor. Acum incerc sa il dezinstalez si poate nu o sa mai fie vreo problema.

| lupulcelrau10 explică (pentru Darr1u5):

L-am dezinstalat, dar tot nu pot descarca...

| Darr1u5 a răspuns (pentru lupulcelrau10):

Dar acum ce mesaj de eroare iti da la descarcare? ....chiar si la poze de pe google iti da eroare?

| lupulcelrau10 explică (pentru Darr1u5):

Da. Si la poze. Tot acela e mesajul

| Darr1u5 a răspuns (pentru lupulcelrau10):

Tot mesajul asta iti da: "Failed- Virus Scan Failed"?

Atunci deschide 'run' si scrie 'regedit' si ok. Mergi apoi in HKEY_LOCAL_MACHINE, apoi in SOFTWARE, apoi in MICROSOFT, apoi in WINDOWS, apoi in CurrentVersion, apoi in Policies, apoi selecteaza Attachaments si apoi dubluclick pe ScanWithAntivirus, iar la Value data scrie 1 si ok.

Sper sa reusesti.

| lupulcelrau10 explică (pentru Darr1u5):

Gataaaa laughing) Multumeesc frumoos. :*** Iti sunt recunoscatoare laughing)

| Darr1u5 a răspuns (pentru lupulcelrau10):

Ooo nu...Si eu am avut Yac-ul pentru o perioada scurta de timp, pana mi-am dat seama ca mai degraba este un virus, decat antivirus. Abia am scapat de el :))

Uite poti citi mai multe despre el aici:
http://faravirus.ro/yac/

Probabil si cel mai sigur din cauza lui nu poti sa descarci. Cauta cumva sa il dezinstalezi si sa il elimini, daca mai poti :)) si sa iti instalezi un antivirus cum se cade. Uite, eu am Bitdefender Total Security 2015 si este cel mai bun care l-am avut. Dar mai sunt si altele foarte bune: Kaspersky, Eset, McAfee si Avast. In rest nu se prea merita sa instalezi. Avira si AVG sunt destul de slabe.