| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

Hei.Cam cat timp ar trebui sa tina incarcata bateria unui smart-phone in conditiile in care il folosesc cam 5 ore pe zi? fUNDA.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

La un smartphone, e clar bateria mai mult de o zi cu utilizare normala nu te duce. Amperajul bateriei nu prea conteaza deoarece fiecare telefon are configuratia lui, display diferit, iar consumul difera.

Bft!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de baterie si de cat de mult consuma smartphone-ul. De obicei scrie cat rezista. Care-i denumirea?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 5 ore de folosință maxim 24 de ore!
Pa, pa.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Putin ca sunt multe aplicatii.
P.Sbig grinupe ce cumperi trebuie sa-i faci formatu lasi telefonul in priza 24 de ore+ nu lasi bateria sa se goleasca full.big grin. Bafta.Sall:d

| didoyeneas a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Nu se mai formateaza de mult telefonul..si un acumulator daca il cumperi, e formatat. Rar mai gasesti care sa nu fie 1

| didoyeneas a răspuns:

Depinde de cati mAh e bateria, depinde cat de mare ai ecranu, depinde ce faci in alea 5 ore.

| Norbert97 a răspuns:

Depinde cum il folosesti daca e pentru facebook chestii gen atunci undeva la 2-3 zile te tine maxim.