| MaTeRiALlStGiRlS a întrebat:

Bateria telefonului meu trebuie incarcata in fiecare zi si nu stiu ce sa fac sa tina mai mult timp

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa cumperi un acumulator nou.
Cu timpul acumulatorul se uzeaza si se descarca din ce in ce mai repede.

| RedNose a răspuns:

Daca e smartphone, astea asa sunt create. Daca nu prea umbli pe el te tine cam 2 zile, dar daca stai tot timpul cu el in mana si-l butonezi se duce repede bateria. Eu am un lumia 710 zi la fel, in fiecare seara il bag la incarcat.
Daca e un telefon obisnuit s-ar putea sa fie de la baterie si trebuie schimbata.

| BencheaAdelin a răspuns:

Nu te mai juca pe el sau cel putin inchide aplicatiile pe care nu le folosest sau daca nu smart atunci schmba bateria la mine asta patisem mai demult

| MyNameIsCata a răspuns:

Daca ti-e nou telefonul, trebuie sa-l lasi mult mai mult la incarcat ca sa porneasca in regimul sau normal de lucru. Daca e mai vechi nu te juca atat pe mult cu el.