| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Care sunt cerintele pentru windows 10?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uite aici specificatiile : http://windows.microsoft.com/......rements-pc
Sa sti ca este un sistem de operare mult mai bine optimizat decat predecesoarele ( 7/8 ) si consuma mai putine resurse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Versiunea Pro de Windows 10 poate rula pe display-uri de la 7 inci în sus cu o rezoluţie minimă de 800 x 600 pixeli. Este necesar 1GB RAM pentru versiunea pe 32 de biţi a noului sistem de operare şi 2GB RAM pentru 64 de biţi. Cu alte cuvinte, indiferent ce sistem aveţi acasă, este aproape imposibil să nu puteţi rula Windows 10.

Poți să cauți și singur, să știi, nu e greu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cati gb ar trebui sa am liberi pe hard? Dar pentru versiunile piratate uptated-ul se face fara cost?