| anonim_4396 a întrebat:

Hei. happy
Daca am doua windowsuri instalate pe aceeasi partitie pot sa sterg >unul Sau cum sa fac sa scap de unul dintre ele?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Faci asa: la meniul Start, scrii in rubrica search, scrii msconfig, iti va aparea un rezultat. Click pe el, ti se va deschide o fereastra, click pe tab-ul Boot, vei vedea acolo o lista, una trebuie sa arate asa: Windows 7 (C:\Windows): Current OS; Default OS. Daca zici ca ai un singur sistem de operare, stergi cealalta linie sau doua, cate ai, click pe Apply, OK si restart.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM STERGI un windows din doua
Clik START -> RUN -> "msconfig", te duci la boot.ini,clik "Check all boot paths" si o sa iti arate ca ai doua windows-uri din care unul este incorect si te va intreba daca doresti sa il stergi ->clik ok!

| BroascaCuElice a răspuns (pentru neluL):

La windows 7

| BroascaCuElice a răspuns (pentru neluL):

Am scris dar nu gasesc boot.ini si nici check all boot paths

| AdytzwBăă a răspuns (pentru neluL):

Bravo ai raspuns cel mai bine dintre toti si cat mai pe intelesul tuturor

| neluL a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Faci asa: la meniul Start, scrii in rubrica search, scrii msconfig, iti va aparea un rezultat. Click pe el, ti se va deschide o fereastra, click pe tab-ul Boot, vei vedea acolo o lista, una trebuie sa arate asa: Windows 7 (C:\Windows): Current OS; Default OS. Daca zici ca ai un singur sistem de operare, stergi cealalta linie sau doua, cate ai, click pe Apply, OK si restart.

| Alexxutzaa a răspuns:

Faci asa: la meniul Start, scrii in rubrica search, scrii msconfig, iti va aparea un rezultat. Click pe el, ti se va deschide o fereastra, click pe tab-ul Boot, vei vedea acolo o lista, una trebuie sa arate asa: Windows 7 (C:\Windows): Current OS; Default OS. Daca zici ca ai un singur sistem de operare, stergi cealalta linie sau doua, cate ai, click pe Apply, OK si restart.CUM STERGI un windows din doua
Clik START -> RUN -> "msconfig", te duci la boot.ini,clik "Check all boot paths" si o sa iti arate ca ai doua windows-uri din care unul este incorect si te va intreba daca doresti sa il stergi ->clik ok! Http://i.imgur.com/FhqdP.jpg