| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 Windowsuri instalate si vreau sa sterg unul, cum fac?

11 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Formatezi ambele partitii, nu inainte de a salva datele pe un dvd sau stick.

| dalea a răspuns:

Cred ca asta s-a intamplat din cauza ca nu ai formatat discul C atunci cand ai instalat win. Cel mai indicat ar fi sa reinstalezi Win. sa dai formatare la discC iar daca il ai instalat unul dintre ele pe alt disc dai formatare si la respectiva partitie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstalezi windowsul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sterse din nou windowsurile si faci partitia din nou

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu aceasta problema numai ca eu cind deschid calculatorul imi apare windows xp profesional
windows xp profesional
si trebuie sa aleg unul dintre ele primul este cel nou iar al 2lea este cel vechi pe care vreau sa il sterg!
numai ca eu am deschis pe primul si am sters windowsul vechi si tot imi apare
ce trebuie sa fac
madalin_nmn astai id meu
vreau sa fiu contactat cit mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut am si eu 2 windowsuri instalate. unu in C windows sp2 si unu in D windows 7.si vreau sa sterg pe cel din C. i-am dat format si nu merge.imi zice Winmdows was unable to complete the format. zicetim si mie ce sa fac.pls

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ma poate ajuta va rog frumos am 2 windowsuri cand deschid calculatorul imi apare sa aleg 2 primul e xp profesional cel vechi si in el mai am tot felul de prosti si vreau sa scap pentru ca numai ce mi-am reinstalat winndowsul mi-am bagat widows 7 si lka inceput imi apare sa aleg iar acest nou windows 7 e aproape plin din cauza celuilalt windows va rog ajutati-ma id gabi_rapid10 varoooog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut am aceiasi problema am 2 windows-uri instalate intr-un cpu si vrea sa sterg unlu cum fac?
Pute sa ma contactati pe id:Angel_of_darkness6616@yahoo.com daca se poate prin email.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Instalezi altul dar ai grija sa stergi partitia unde se afla apoi instalezi altul iar daca ai cate unu an fiecare partitie stergi amandoua partitiile

| Ciubotaru12 a răspuns:

Poi nu stiu asta vreau si eu sa aflu, si apropo ce e aceea o formatare?

| xandrox a răspuns:

Formatezi partitia cu windows pe care nu il mai folosesti.
dupa intri in my computer->proprietati->advanced->startup and recovery->settings-> la system startup edit si ar trebui sa ai ceva de genul [boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
ai grija cum modifici. asta te ajuta sa nu mai selectezi cand deschizi calculatorul de pe ce partitie sa bootezi. odata ce formatezi o partitie este posibil sa mai ramana datele pe alte paritii referitoare la boot-are.