| Panţir_Sebastian_2002 a întrebat:

Hei!
Dacă telefonul unui prieten de-al meu are o problemă precum o eroare la deschidere, la încercat restartarea, resoftarea dar nu a mers, dacă îl cumpăr eu, cât de greu ar fi să-i schimb placa de bază și ar ajuta dacă o schimb? Mulțumesc!
PS: Galaxy S4.

4 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Ar ajuta daca ne-ai da mai multe detalii despre problema...
Ce fel de eroare?
Cum apare eroarea?
Cat de des apare?

| Panţir_Sebastian_2002 explică (pentru KanameKuran):

Nu mai știu sigur, era o eroare care apărea exact după ce logo.ul Samsung dispărea la desxhidere...
Nu merge nimic, am încercat mai demult niște soluții de pe net și nu au mers... acum prietenul meu la dus la service pentru reparatie si acei oameni iau spus ca nu se poate repara...
Dacă-i schimb placa de bază, ar fi sanse Mai mari de 85% sa meargă, nu?

| xSega a răspuns (pentru Panţir_Sebastian_2002):

Da o să meargă dar nu te-aș sfătui să îl iei, în primul rând că este vechi si chiar și un j5 2016 este mai performant ca el

| KanameKuran a răspuns (pentru Panţir_Sebastian_2002):

Vezi unde ajungi cu bani, poate poti sa cumperi un telefon nou mai bun la acelasi pret. Un sfat: ai mare grija ce componente pui si cauta pe net daca sunt compatibile sau daca poti sa schimbi piesele.