| Qazws a întrebat:

Hei! De ceva vreme folosesc aplicatia Ins Master (pentru a veadea followerri & unfolloweri pe Instagram) si astazi (cred) ca aceasta aplicatie mi-a blocat contul de Instagram. Pentru a-l recupera am nevoie de un cod pe care mi-l trimite pe mail sau pe un numar de telefon, insa sunt nr. de tel. si emailul vechi. Nu mai am acel nr. si parola de la contul acela de email (yahoo mail) nu mi-o amintesc si nici nu o pot schimba, deoarece nici yahoo nu imi timite cod pe mailul nou, cel pe care il folosesc acum. Ce e de facut in aceasta situatie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic nu mai poti face daca nici telefonul si nici emailul nu le mai ai.
Iti faci cont nou de Instagram si inveti sa-l folosesti, fara sa mai faci ilegalitati sis a nu respecti regulile de folosire ale intsgramului, ca pe viitor sa nu te mai blocheze.
Nu uita sa-ti schimbi emailul si numaruld e teelfon cand iti faci altele noi si extrem de important: sa scrii parolele pe hartie sis a le pui undeva in casa, ca sa nu le pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesaj la support(mail la support@instagram.com), le explici situatia, le spui ce numar/mail vrei. Probabil te vor contacta si te vor pune sa demonstrezi ca este contul tau. Daca ai poze cu tine pe cont poti adauga o copie a actului de identitate in mesajul initial.
Va dura ceva pana vor raspunde, daca vor raspude, dar asta se intampla cand nu sunteti in stare sa va schimbati un amarat de email.