| geoconda a întrebat:

Hei hei, buna tuturor!
Spațiul meu de stocare internă este utilizat 95% iar Cartela SD 19%. Eu, când intru în setări pe aplicații, văd acolo butonul,,schimbare,, și arata acolo ori spațiu de stocare interna ori cartela SD. Adică eu dacă mut o aplicație de stocare interna pe SD ce se întâmplă??
Dacă scot cartela aia nu mai am aplicațiile?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile nu se salveaza in micro sd., nu ar mai fi functionale pentru telefonul tau.
Acolo stochezi doar fotografiile tale, video si etc.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca multi o aplicatie pe SD si merge sa o muti, e bine, ca eliberezi spatiu de pe mem interna.
Daca scoti cartela da, nu mai ai acele aplicatii, insa nu o scoti, dar cand o bagi la loc, o sa le ai iar.

| NunuNini a răspuns:

Daca stochezi aplicatiile pe cartela si scoti cartela, nu le mai ai. Pana pui cartela inapoi.