| Lovelypeaches100 a întrebat:

Hei! Pentru cei care au folosit google meet, zoom, si Microsoft teams, care credeti ca e cel mai bun? Scoala mea foloseste google meet si din cauza asta mi se incalzeste foarte tare laptopul. Am fost si pe zoom la o ora si ventilatorul laptopului nici nu a pornit. Apropo folosesc un macbook air 2020. Este oara posibil sa convingem o scoala intreaga de profesori sa treaca pe zoom?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai no, ce sa vrei dela macbook-ul saracilor? laughing Nu pentru ca probabil scoala a platit deja licenta pentru Meet, si nu da nimeni inca o tura de bani pentru zoom. Cumperi in cooler extern si rezolvi problema.

| Cosmin89321 a răspuns:

Un cooler nu te va ajuta cu absolut nimic la acel macbook, nu are ventilatoare, poti sa il ridici putin de pe masa pentru a avea mai mult airflow cu niste picioruse de cauciuc anti derapante, alea sunt ieftine si te ar ajuta mai mult decat un cooler.

| Pintilei_David_2000 a răspuns:

Este foarte putin probabil sa convingi o scoala sa se mute pe zoom, sfatul meu e sa ti cumperi un cooler extern (gasesti la maxim 100 de lei si chiar te ajuta) in rest nu ai ce face, schimba brawserul pe care l folosesti (eu am trecut de pe chrome pe Microsoft edge deoarece mi manca 4-5gb de ram laughing)) )