| Cojocariu_Iosua_1982 a întrebat:

Hei salut, am si eu o intrebare
Am o imprimanta HP CN245B B110a o am de mult, a functionat dar acum am vrut sa imi faco fotocopie si nu merge imi spune ca (capacul de imprimare instalat nu este estinat utilizari cu aceasta imprimanta sau este defect. Consultati documenta imrpimantei) atat, nici pe pc nmi apare nimic ce sa fac?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti sigur ca zice "capacul"? Nu cumva zice cartusul? Atunci ar trebui schimbate cartusele. Mai verifica si cablurile si capacul daca sunt puse bine.

| Cojocariu_Iosua_1982 explică (pentru Salontanul):

Da
Imi zice capacul

| Salontanul a răspuns (pentru Cojocariu_Iosua_1982):

Atunci verifica daca capacul este inchis cum trebuie sau nu cumva este deplasat de la locul lui. Exista un buton pe care trebuie sa apese capacul cand este inchis. Daca nu gasesti inseamna ca trebuie dusa la reparat. S-o fi rupt cablul de la sesizor!