| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Hei salut, am un laptop Fujitsu AH512 deci vreau să-mi schimb procesorul la el și am un procesor de PC Intel Core 2 duo și vreau să știu dacă va merge să îl pun la mine. Se scoate procesorul? Că am încercat și se pune ușor doar că mi-i frica sa incerc cu ăla de PC.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Procesorul de pc n-o sa functioneze intr-un laptop. Trebuie sa cauti ceva compatibil cu placa ta de baza; nou nout cel mai sigur n-o sa gasesti.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu va merge cel de la PC. Oricum, trebuie sa fie compatibil cu placa de baza/ram.Proesor mai nou nu poti sa pui, doar ceva vechi.