| cxwatercolour a întrebat:

Acum 1 an ma jucam IMVU, si intre timp mi-am facut prieteni acolo,bla bla,aveam o prietena foarte buna,dar ma rog,nu pentru asta scriu aici. Ea imi stia parola de la cont(da,da,o sa spuneti ca-i vina mea ca i-am dat parola si ca merit ce mi se intampla),si eu pe a ei, dar am incetat sa vorbim..Si acum cand am vrut sa mai intru si eu pe cont POC "Parola schimbata.", am intrat pe email sa verific ce s-a intampla..si aveam un email in care mi se spunea ca si adresa pe care fusese contul facut,a fost schimbata, insa..Imi dadeau IP-ul celui care intrase sa faca acea "cerere" de-a schimba parola. As putea folosii cumva IP-ul sa-mi aflu parola? Daca da, va rog frumos sa ma ajutati puppy dog eyes Multumesc frumos big hug!

6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Nu, ip-ul il poti folosi pentru a-l gasi eventual pe cel ce ti-a schimbat contul... oricum cel ce ti-a luat contul iti stie si parola de mail atunci.
oricum o panarama de joc il instalasem si eu si erau o gramada de cocalari care il jucau

| cxwatercolour explică (pentru DimLight):

Nu avea de unde sa-mi stie sa parola de emailbatting eyelashes Parola de la email e total diferita de cea de la conturile respective. Oricum, eu muncisem la conturile acelea si na, chiar daca erau cocalari, pe mine ma amuza prostia lor si mai trecea timpul big grin

| george232323 a răspuns:

Nu cred dar cu ip-ul poti sa faci multe de ex ieu un hack care poate patrunde in calculatorul altia cu ip-ul dar nu cred ca numai cu ip iti mai trebuie si alte date. Mult noroc!

| R3fleX98 a răspuns:

Folosind un tracker de ip, poti afla unde sta, dar nu este fix pentru ca cei mai multi au ip-uri dinamice. In schimb poti apela la un Programator/Hacker (cum le ziceti multi)si sa-i trimita un Trojan cu ce optiuni vrei tu :
- Sa culeaga informatii.
- Sa strice ceva.
- Sa stearga ceva.
- etc.

DimLight, "Care ti-a luat contul iti stie si parola de Mail "? Vorbesti numai prostii. Trebuie sa fii [...] ca sa ai aceeasi parola pe toate conturile.

| DimLight a răspuns (pentru R3fleX98):

Pai ce nu am zis corect? ca sa iti poata schimba parola unui cont iti trebuie o confirmare pe email deci indiferent daca parolele pe cele doua conturi sunt sau nu la fel trebuie sa le stii pe ambele pentru a schimba contul de joc.

| R3fleX98 a răspuns (pentru DimLight):

De fapt la unele site-uri/jocuri nu-i asa...
Sunt de tipul:
1. Daca apesi optiunea "am uitat parola", iti trimite ceva pe mail, la unele site-uri/jocuri daca ai optiune "nu mai stiu nici parola la mail " ai si intrebarea secreta.
2. - Daca a schimbat cineva parola (care ti-o stie desigur) iti trimite parola schimbata pe mail.
- Daca cineva schimba adresa de e-mail de recuperare cont (la unele exista aceasta optiune) iti trimite un mail in care te anunta ca a fost schimbata adresa de recuperare. Apoi ala daca a schimbat parola, tu nu mai pupi contul.

Nu-mi aduc aminte la IMVU daca este cum am zis mai sus, dar din ce a zis el este acest caz. Si iti pot enumera destule site-uri la care apar aceste greseli.