| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU!
Am achizitionat un Laptop Asus K55VD-SX130D Ivy Bridge i7-3610QM 8GB 500GB 7200RPM nVIDIA 610M 2GB FreeDOS si are 2 partitii. C-ul are 8.8 GB si D-ul 457 GB. Cum pot sa fac sa maresc partitia C ca sa instalez Windows 7 pe 64 biti?
Dau funda! :X

Răspuns Câştigător
| MonsterManiacs a răspuns:

Pai pui CD de instalare le windows si o sa iti apara o fereastra cu driverele
dai la D delete
C il maresti cu cati GB vrei dand format
faci iar D si pui cati GB iti raman

1 răspuns:
| debarba a răspuns:

Trebuie sa partitionezi tot hdd-ul si pe urma cand instalezi windows-ul iti faci partitia la c de cati gb o vrei iar in d-ul ramane cu restul de gb nu trebuie sa bagi nimic