| Ioanavasile a întrebat:

Hei TPU.
Am dat reset la router din butonul din spate si nu am scos cablul de internet. Si acum nu imi merge internetul. Ce sa fac?
Routerul este tplink

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pai l-ai resetat, trebuie configurat din nou. Intri pe pagina lui de obicei este http://192.168.1.1 te loghezi cu user si parola admin si il configurezi.

| Ioanavasile explică (pentru Intruder19):

Păi nu merge internetul adică routerul nu se conectează la internet

| Intruder19 a răspuns (pentru Ioanavasile):

L-ai configurat sa se conecteze la internet? Pentru ca in momentul cand ai apasat pe butonul de reset routerul a "uitat" toate setarile pentru conectarea la internet si trebuie facut quick setup-ul din nou ca sa functioneze internetul.

| CM7YRE a răspuns:

Ce model de tp link? Ai internet bazat pe Pppoe sau pe ip sau cum?