| TeDrqq a întrebat:

Hei TPU am niste dubii :
-Vreau sa imi iau acest PC : ...-2GB-160GB

dar vreau sa stiu niste chestii si anume :
1. Poate rula windows7? (si nu ma refer doar windows7 sa-l am de frumusete sa pot umbla pe net fara sa se blocheze si sa ma pot juca )
2.Ce procesor e ca ma innebunesc procesoarele eastea? e bun de ceva? e dual core?!?!?!?!
3.Slotul placii Pci-Express e mai bun ca Agp sau mai varza si placa video de 1 gb imi permite sa rulez jocuri faine?!

Cine ma lamurest primeste FUNDA! repede! :*:*:*:

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Arata ca are windows 7 poati sa instalezi si alte windosuri nu neaparat 7 merge pe orice sistem.

2 Procesor: AMD ATHLON II X2 64 5200+ 2, 7Ghz bun (nu scrie ca este dual core), oricum ce este peste 2. 0Ghz este dual core.
3 Placă video: PCI-Express 1GB (1024MB).
Mai bun ca daca era 512Mb ziceam ca este mai normal nici slab dar nici nu este foarte bun.
Dar iti permite sa rulezi orice joc daca ai 1Gb la placa video (marea majoritate la jocuri din 2000-2010 cereau minim 512Mb).
Acuma jocuri mai bestiale si mai bune din 2010-2014 cer 1024Mb altfel nu merge asa ca iti merge orice joc.

| TeDrqq explică (pentru Mihail2020):

Deci merita banii unitatea? adica o sa faca treaba buna?

| Mihail2020 a răspuns (pentru TeDrqq):

Este buna dar nu prea merita acea unitate.

| Alexandru_Ratoi_Marius_1990 a răspuns:

1. Nu cred
2. AMD ATHLON II X2 64 5200+ 2, 7Ghz
Nu e bun si u are dual core
3. varza placa video

sper ca team fost de ajutor