| stefan1707 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare azi am curatat un calculator mai vechi de praf un IBM si s-a rupt ceva de la bateria de la BIOs si nu mai sta mai porneste pc fara baterie

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Cel mai important rol a bateriei e de stoca voltajele, FSB-ul, multiplicatorul, ordinea de boot. Deci acea baterie nu e doar ca sa-ti memoreze tie ceasul.

2 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Pai Stefan stai linistit va porni bateria aceia are rolul de a iti arata cat e ora e o baterie pentru ceasul la calculator da va porni stai linistit! am patit si eu! Toate Cele Bune

| Anonim0100 a răspuns (pentru BLKZ):

Acum omul face ce vrea nu mai conteaza asa mult parerile noastre

| BLKZ a răspuns (pentru Anonim0100):

Cel mai important rol a bateriei e de stoca voltajele, FSB-ul, multiplicatorul, ordinea de boot. Deci acea baterie nu e doar ca sa-ti memoreze tie ceasul.