| Sldushsh a întrebat:

Hei TPU, am o pereche de casti cu fir si am intampinat o problema, le-am purtat fara probleme pentru o perioada de aproximativ 4 ani iar acum sunetul se aude doar într-o casca si trebuie sa indoi cablul la unghiul potrivit pentru a auzi in ambele casti, stie cineva cum pot rezolva aceasta problema?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este de ajuns 4 ani. Acel fir nu mai face contact. Mai bine cumperi altele. Eventual casti cu bluetooth fara fir.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca firul este rupt in mufa se poate pune alta, daca firul este rupt in cască numai ai ce sa i faci, este foarte greu sa lipesti firul si greu de desfacut casca o rupi, le arunci la gunoi, au tinut destul 4 ani, i ati altele fara fir pe wifi. sau bluethooth

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Patru ani sunt foarte mulți pentru o pereche de căști.
Dacă vei reuși să lipești firul ce nu face contact e bine.
Altfel va trebui sa iei unele noi.