| Gabi1335 a întrebat:

Hei TPU, am o problema, am internet de la Romtelecom si mi-am luat router nou de la ei, internetul functioneaza, wi fi functioneaza, problema e ca nu ma pot loga pe 198.162.1.1 fie ca scriu admin - admin sau id si parola de la internet imi zice ca sunt gresite, ce pot face? Dau funda

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cel mai bine contacteaza-i si vin oameni de la ei, sa remedieze problema.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poti sa te uiti in cutie, in cartea tehnica sa vezi care este username-ul si parola de baza?

Daca nu, scrie pe el?

Nu are sens sa mai incerci la 192.168.0.1 pentru ca spui ca ai incercat la 192.168.1.1 si ti-a aparut ceva in care sa iti scrii username-ul si parola.

| ywar a răspuns:

user: admin cu
parola admin
Verifica. merge? Daca nu incearca cu 192.168.0.1 cum ti-a spus DataSoft

| DataSoft a răspuns:

La majoritatea router 192.168.0.1 ia incerca asa. daca nu functioneza vezi manualul de utilizare al router-ului

| Stafie_Tudorel_2000 a răspuns:

Suna la 1930 si vorbeste cu ei