| MagicalCriminal a întrebat:

Hei, TPU, am o problemă cu laptopul meu. Este un Sony VAIO. Îl am de vreo 3 ani...bla, bla, bla.
Chestia e că de la o vreme, când îl aprind îmi apare ecranul negru și pot doar să mișc cursorul, dar după câteva minute îmi apare ecranul, tot...cum trebuie să fie. Și acolo de la START, lângă Shut Down îmi apare un semn al exclamării, îmi mai apărea așa când îl trăgeam direct din priză, mă mai grăbeam. Cum să fac să nu mai fie ecranul negru și să nu-mi mai apară semnul ăla.
Tot de la o vreme, când îl aprind îmi apare ceva de genu, să mi se instaleze nu stiu ce UPDATE sau ceva de genul...mi se incarca 2% etc, bla bla bla si dupa imi apare shutting down, dupa welcome si se aprinde.
Ce se intampla?
FUNDĂĂĂĂ!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In primul rand sa nu te mai grabesti! In al doilea rand, cred ca te paste o noua reinstalare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu cineva (profesionist), daca chiar nu stii ce sa faci( nu iti poti asuma riscul) doar tu stii cum si ce se intampla si ce apare pe ecran, in plus trebuie sa areti unui profesionist ca doar asa gaseste problema

| Americanlife a răspuns:

Scrie la start update sau actualizari si acolo te intraba vrei actualizari etc tu dezactiveaza tot de acolo atunci nu mai apare sem nul! dar mai bine schimba windows ul si fa tot ce am zis mai la inceput bafta

| MagicalCriminal explică:

**
Heii, mulțumesc pentru toate răspunsurile așa de rapide, dar se pare că totul s-a rezolvat de la sine. Multumesc!winking :*

| untu a răspuns (pentru MagicalCriminal):

Cum ati reusit ca calculatorul sa-si revina la normal?