| NarcisS2001 a întrebat:

Am o problema cu router-ul.De cateva zile nu ma pot conecta pe anumite site-uri sau jocuri online.Sunt sigur ca problema este de la router deoarece, daca bag firul de la internet in laptop si nu in router merge. Problema cu site-urile este si pe telefon si pe pc.Am resetat router-ul, am cautat sa fac update la firmware si nu am reusit.Imi merge Facebook, Youtube si cateva site-uri. Daca cineva stie ca sa fac sau a avut si el problema asta il rog sa ma ajute.

4 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

Daca i-ai dat factory reset si l-ai configurat CORECT din nou cu user-ul si parola de la contul oferit de provider si tot nu merge, atunci nu stiu care ar putea fi problema... Mai mult tind sa cred ca ai o problema la PC.

| NarcisS2001 explică (pentru IoNuTz96):

Pai si pe telefon e la fel

| DryIce a răspuns:

E problema in pc sau in setarile router. Ai filtru activat de http port 8080 sau care e ala. Cand conectezi routerul cauta in pc la network ce fel de conexiune ai si ce e filtrat pe acolo. Desi treaba asta nu intra automat la pc indiferent de routere... de asta cred ca e din router. Intra in router cu 192.168.0.1 sau care e la tine si la setari firewall opreste filtrele. Ai activat ceva care te limiteaza la siteuri (cauta ceva cu security si opreste tot). Sa sti ca mai sunt si routere stricate.

| NarcisS2001 explică (pentru DryIce):

Imi dai Facebook-ul tau sa vorbim putin in privat?