| QiCKaaTc a întrebat:

Am router HG655b de la Clicknet Romtelecom cu wireless etc...
Si de curant nu-mi mai merge functia de wireless. scot firul de la internet ( LAN1 ) si beculetul de WLAN, ramane aprins, dar trebuia sa se aprinda intermitent. am cautat in acea carticita pe care am primit-o, dar n-am gasit prea multe.

Iar dac vreau sa merge pe un site de-al lor in care trebuie sa ma loghez etc, nu am nici username nici parola, cei care au venit nu mi-au spus nimic. Tin sa precizez, ca l-am scos din priza de multe ori si l-am resetat, dar tot nu merge.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lili767845 a răspuns:

Sunt mai multe probelme.
Ori ptca ti-ai schimbat windowsul ori ti s-a stricat box-ul si trebuie sa iti iei altul.

PS: user-nameul si parola sunt scrise pe contract

| QiCKaaTc explică (pentru Lili767845):

Nu mi-am schimbat windows-ul. Nu cred ca l-am stricat.

Poti fi mai explicit, eu pe contract nu am gasit nici un username sau parola.

| Lili767845 a răspuns (pentru QiCKaaTc):

Deci, cand ai facut contractul cu ei pentru box ti-au dat o foaie. Pe foaia aia scrie numele, prenumele, unde stai, etc, etc. iar josul foii scrie user-name si parola. app De obicei usernameul este numele persoanei care e pe contract si parola 12345