| Galeon a întrebat:

Hei TPU happy am o problema cu routerul wireless, il am de vreo doi ani si mergea perfect pana acum o zi cand deodata nu a mai emis semnal. M-am conectat prin cablu si merge perfect insa ruterul se comporta de parca nu ar avea cablul in el. Este vorba de un D-Link si de obicei avea 3 beculete aprinse: cel care imi spunea ca e bagat in priza cel care imi spunea ca merge si cel ce imi arata ca emite semnal (toate 3 verzi) dar acum nu se mai aprinde decat cel care imi arata ca e bagat in priza. Nu emite deloc semnal. Nu stiu ce are. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Nu este vorba de defect.
1) reseteaza routerul din spate de la orificiul ala cu un ac si faci setarile iarasi 192.168.1.1 sau 0.1 in spate
2) daca problema persista mergi pe siteul producatorului si cauti modelul tau de exemplu scrii pe google (Tenda N3 Firmware) unde tenda este numele routerului tau. descarci fisierul merig pe pagina routerului care am zis-o mai sus aia cu 192 si faci udpate de firmware, daca nici asa nu functioenaza mergi la garantie, daca mai are, daca nu altu nou.

1 răspuns:
| Cr1st1ii a răspuns:

Daca nu iti mai ard beculetele, inseama ca e defect, incearca sa vb cu ceva specialist sa sa il schimbi chiar. nu e o avere. big grin