| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU, am un laptop de la Lenovo, problema este ca nu am wifi, am bluetooth network. Cum fac sa ma conectez la o rețea wifi?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Lasa si modelul de la laptop/ce windows ai ca e cam greu de ghicit.

| Ion091831 explică (pentru Wr3nch):

Un Lenovo V15, Windows 10

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ion091831):

Cel mai probabil nu ai driverele instalate ca lumea... sau nu ai un router in casa. happy

| flixbuster a răspuns (pentru Ion091831):

Sunt 5 sub-modele de V15 - ADA, IGL, IIL, IKB si IWL.

Aici ai URL de la suport Lenovo pentru ADA. Vezi ce sub-model ai tu exact si schimbi "v15-ada" din URL in mod corespunzator:

https://pcsupport.lenovo.com/......river-list

Apoi alegi "Networking: Wireless LAN" si iei driver-ul pe care trebuie sa il instalezi.