| LordGamesYT a întrebat:

Hei TPU as dori sa va intreb...doresc sa imi cumpar o noua placa de baza...are socket 1155 si procesorul are socket 1150 produsul este din eMag si spune ca placa de baza poate duce Intel Pentium,Intel Celeron,i3, i5,i7

Dar totusi nu stiu clar daca duce...va rog spuneti-mi! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LordGamesYT explică (pentru santusx):

In acesta placa de baza se potriveste Procesorul Celeron G1840 2.8Ghz?

6 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Nu poti sa pui procesor cu socket 1150 pe o placa 1155 si vice-versa.

| K0sti a răspuns:

1150 si 1155 sunt socket-uri diferite! Concluzia o tragi singur!

| santusx a răspuns:

Nu este compatibila cu procesorul.

| santusx a răspuns:

Da.

| santusx a răspuns (pentru santusx):

Da, pe cele prezentate mai sus de mine.